3 çocuk şartını kabul eden yabancı gelin ve damat Üsküdar'da evlendi

Amerikalı damat ile Romanyalı gelin pandemi koşulları sebebiyle kendi ülkelerinde evlenemeyince Üsküdar Belediyesi sayesinde dünya evine girdi.

3 çocuk şartını kabul eden yabancı gelin ve damat Üsküdar'da evlendi
Üsküdar'da evlenen yabancı gelin ve yabancı damatın nikah töreni

2,5 yıllık hikâyelerini nikâhla taçlandırmak isteyen çift pandemi süreci yüzünden uzun uğraşlarına rağmen düğünlerini kendi ülkelerinde gerçekleştiremeyince farklı ülkelerde şanslarını denemek istediler. Başvurdukları ülkelerden ret cevabı alan çift şanslarını Türkiye’den yana kullanmaya karar verdiler. Türkiye’den nihayet olumlu cevap alan Julia ve Damon Üsküdar Belediyesi’ne başvurup nikâh masasına oturdu. Gerekli izinleri alarak çiftlerin muradını gerçekleştiren Üsküdar Belediyesi hafızalardan çıkmayacak bir nikâha şahitlik etti.

Çiftin nikâhını Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kıydı. Başkan Türkmen, “Farklı bir nikâha imza attık. Damat Amerikalı, gelin Romanyalı. Pandemi seyahat yasakları nedeniyle bir türlü evlenememişler. Bize başvurmuşlar. İlgili makamlarla görüştük, izinleri alındı, testlerini yaptırdılar, 3 çocuk şartını da kabul ettiler. Mutluluklar diliyorum.” şeklinde konuştu.

İstanbul’da evlendikleri için farklı bir deneyim yaşadıklarını belirten çiftin tek üzüntüsü ailelerinden ayrı evlenmeleri oldu. Üsküdar Belediyesi ailesi olarak çifti yalnız bırakmayarak mutluluklarını paylaştık.