Beşiktaş'da Saha Çözüm Ekibi kuruldu

Beşiktaş Belediyesi, iki kişilik gruplar halinde Beşiktaş’ın mahallelerinde maske ve dezenfektan dağıtacak, semt sakinlerine projeleri anlatacak, anketler yapıp sorunları dinleyerek talepleri not edecek Saha Çözüm Ekibi kurdu.

Ekipler, Beşiktaş’ın hane ve iş yerlerini tek tek dolaşırken Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da esnafla ve mahalleliyle buluşacak.

İlk mahalle ziyaretini Vişnezade Mahallesi'nde Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat eşliğinde gerçekleştiren saha çözüm ekibi, mahalleli tarafından memnuniyetle karşılandı. Başkan Rıza Akpolat’ı karşılarında taleplerini dinlerken bulan vatandaşların talep ve önerileri kayıt altına alındı. Mahalleliye aynı zamanda belediyenin son 18 ayda yaptığı çalışmaları içeren ve her mahalle için özel hazırlanan broşürler de dağıtıldı.

Vişnezade Mahallesi esnafını ziyaret ederek sorun ve taleplerini doğrudan dinleyen Başkan Akpolat, ilgili konuların en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını ve kendisinin de bizzat takipçisi olacağını esnafa iletti.

"Sahada Çözüm Hareketi"

Pandemi sürecinde yapılan çalışmaları ve önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek projeleri Beşiktaş halkıyla paylaşan Akpolat, sahada kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirtti ve şöyle konuştu: "Biz bu hareket ile sadece kapılara ihtiyaç çantası bırakmakla kalmıyoruz. Aynı zamanda her bir Beşiktaşlının halini hatırını, ihtiyaçlarını soruyor ve ona göre bir eylem planı geliştiriyoruz. Alanlarında uzman ekiplerimizle tüm Beşiktaş’ı adım adım dolaşacağız. Baktığımızda bugün iki yönlü bir ihtiyaç söz konusu; ilki, yurttaşlarımız bu süreçte yalnız olmadıklarını görmek istiyorlar. İkincisi ise temel hijyen malzemesine ciddi derecede ihtiyaç duyuyorlar. Biz yaptığımız çalışmalarla her türlü ihtiyacı karşılıyor ve dayanışmayı ev ev, sokak sokak, cadde cadde örgütlüyoruz."

"Mahalle ziyaretlerimiz devam edecek"

"Beşiktaş’ta birlikte varız. Mahalle ziyaretlerimiz devam edecek" diyen Başkan Rıza Akpolat çalışmayla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: "Beşiktaş’ta maske ve dezenfektan dağıtacağız. Risk alanı oluşturan yerleri başından beri dezenfekte ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Ben de ekibimizle birlikte bütün komşularımızla bir arada olacağım. 23 mahallenin tamamında olacağım. Beşiktaş’ta girilmedik sokak bırakmayacağız. Bu işi birlikte başaracağız. Varsak da hep birlikte varız."