İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "Beyoğlu'nu İstanbul’un gündemi"ne taşıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Beyoğlu’nun geleceğini ilgilendiren konularla ilgili yeni bir açılım ve vizyon ortaya koyabilmek amacıyla Haliç Kongre Merkezi'nde tanıtımı toplantısı düzenliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "Beyoğlu'nu İstanbul’un gündemi"ne taşıyor
İstanbul Beyoğlu Taksim Meydanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre:

Beyoğlu’nun Geleceğini Birlikte Tartışmaya ve Planlamaya Davet Ediyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı olarak, Beyoğlu’nun geleceğini ilgilendiren konularla ilgili yeni bir açılım ve vizyon ortaya koyabilmek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını eşgüdüm içinde yönlendirebilmek amacıyla, katılımcı ortamlarda hazırlanmış bir plan ve politika belgesi üretmeyi hedefliyoruz.

Beyoğlu kent gündemini Beyoğlu sakinleri, Beyoğlu ile ilgili söz söylemek isteyen İstanbullular, sivil toplum kuruluşları, uzmanlar, bilim insanları ve ilgili kamu kurumları ile birlikte yeniden tartışmaya açmak için bir araya gelmeyi ve birlikte çalışmanın yol haritasını oluşturmayı istiyoruz.

30 Eylül 2020 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Beyoğlu katılımcı planlama çalışmalarının ilk adımını atacağımız “Beyoğlu İlçesi Katılımcı Planlama Süreci Kamuoyu Tanıtımı Toplantısı”nda  sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Katılım için 28 Eylül 2020 tarihine kadar aşağıdaki bağlantıdaki formu doldurarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz. 1131 kişilik etkinlik alanında pandemi koşullarına uygun düzenlemeler yapılarak önlemler alınacak ve etkinlik 300 kişi ile sınırlı tutulacaktır.

Tarih: 30 Eylül 2020

Yer: Haliç Kongre Merkezi / Sadabad Salonu (Salonla ilgili detaylar için buraya tıklayınız.) 

Kayıt için: https://sehirplanlama.ibb.istanbul/beyoglu-davet/

Program

09.00-09.30 Kayıt
09.30-09.45 Açılış Konuşması Mahir Polat İBB Genel Sekreter Yardımcısı
09.45-10.15 Beyoğlu Planlama Gündemi Sunumu Gürkan Akgün İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı
10.15-10.30 Katılım Süreç Planı Sunumu Fatih Doğan İBB Şehir Planlama Müdürü
10.30-11.00 Ara ve Forum İçin Kayıt Alınması
11.00-13.00 Forum