"MODERN YOLCU OTOBÜS DURAĞI" HAYATA GEÇTİ

"MODERN YOLCU OTOBÜS DURAĞI" HAYATA GEÇTİ
"MODERN YOLCU OTOBÜS DURAĞI" HAYATA GEÇTİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın "11 Ana Başlıkta 100 Proje" kapsamındaki projeleri bir bir hayata geçiyor.

 

"Yolcu Dostu Otobüs Durakları Projesi" kapsamında yolcu yoğunluğu fazla olan otobüs duraklarının yenilenerek mevsimsel koşullarla uyumlu, modern, teknolojik donanıma sahip, çevre dostu ve engelli erişimine uygun "Modern Yolcu Otobüs Durağı" Öğretmenevi karşısında vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Toplu taşıma hizmetinden faydalanacak yolcuların doğru zamanda doğru durakta bulunmak üzere yönlendirilmesini sağlayacak ve aynı zamanda durakta bekleme sürelerini azaltmaya yardımcı olacak yeni sistem durak; WiFi hizmeti, LED ekranı, reklam tabelası, USB’li oturma bankı ve modern görüntüsüyle vatandaşlara kaliteli ve kolay bir ulaşım hizmeti verecek.

 

Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Öğretmenevi karşısında hayata geçirilen "Modern Yolcu Otobüs Durağı’’nda vatandaşlar; toplu taşıma araçlarının kaç dakika içerisinde duraktan geçeceğini ve kaç dakika içerisinde ulaşılmak istenen durağa varılacağını, konum ve güzergâhları takip edebilecekler. Durakta ELZ- Kart dolum ve alım işlemleri için hem KİOKS cihazı hem de gişe hizmetleri verilecek.

 

Modern durakta ayrıca vatandaşların soğuk hava şartlarından olumsuz etkilenmemeleri için ısıtma sistemleri kurulurken, vatandaşların güvenliğini sağlamak amacıyla durağın birçok noktasına da güvenlik kameraları yerleştirildi.

 

Vatandaşlardan Başkan Şerifoğulları’na Teşekkür

 

Geçtiğimiz aylarda tamamlanarak hizmete sunulan Cumhuriyet Meydanı ve Yer Altı Otoparkı ile bütünleştirilerek Elazığ Öğretmenevi karşısında hayata geçirilen ve modern görüntüsüyle de dikkat çeken "Modern Yolcu Otobüs Durağı’nın yerinde bir proje olduğunu ifade eden vatandaşlar yapılan hizmetten dolayı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ettiler.