NALAS'IN BAŞKANLIĞI TÜRKİYE’YE GEÇTİ

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Güneydoğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı'nın (NALAS) 2023-2024 dönem başkanlığını üstlendi.

NALAS'IN BAŞKANLIĞI TÜRKİYE’YE GEÇTİ

NALAS’ın 2023-2024 yılı başkanlığı İstanbul’da düzenlenen Genel Kurul Toplantısı’ndaki devir teslim töreniyle Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’a geçti.

 

Ağın gücünü, üyelerinden, yerel yönetim birlikleri ve üyeleriniz olan yerel yönetim yetkililerinden aldığına olan inancımla NALAS Başkanlığı görevini devralıyorum diyen M. Ergün Turan: ”Bölgemizdeki her şehir ve belediye NALAS'ın bilgi, deneyim ve uzmanlığından yararlanabilir. Başkanlığım sırasında, tüm Güneydoğu Avrupa'yı kapsayacak şekilde NALAS'ın kapsamını genişletmek için çalışacağım” diye belirtti.

 

Turan törendeki açıklamalarına şöyle devam etti: ”2023’e, bugün resmiyete dökeceğimiz, 2023-2027 yıllarını kapsayan yeni bir stratejiyle başlıyoruz. NALAS’ın misyon ve hedeflerine ulaşmak için her zamankinden daha güçlü ve kararlı olduğuna inanıyorum. Bu yeni strateji bağlamında NALAS esas odağı olan Balkanlar’daki yerel yönetim birliklerini güçlendirme hedefiyle çalışmaya devam edecek. Aynı zamanda bu odadaki herkes için büyük önem teşkil eden sürdürülebilir kalkınma, kamusal hizmetlerin dijitalleşmesi, kentlerin dayanıklılığı ve sosyal kapsayıcılık konularına da odaklanmayı sürdürecek. Önümüzde çok iş var, fakat birlikte çalışıp güçlerimizi birleştirdiğimizde ne kadar başarılı olduğumuzu biliyorum” dedi.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise konuşmasında yeni dönemde NALAS Başkanlığı görevini üstlenen Ergün Turan’ın yanında olacaklarını söyledi.