TRABZON'A YENİ OTOGAR

Trabzon'da otogar inşaatında son düzlüğe girildi. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Mayıs ayı içerisinde açılış yapmayı planlıyoruz” dedi.

Oca 11, 2023 - 13:10
Oca 11, 2023 - 13:14
 0  142
TRABZON'A  YENİ OTOGAR

Önem verdiği projeler arasında yer alan otogar inşaatında incelemelerde bulunarak, firma yetkililerinden detaylı bilgi alan Başkan Zorluoğlu,“Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Neredeyse sona yaklaştık. İlgili firma 15 Nisan'a kadar bize teslim edeceğini belirtti. Otogarda bulunan ilgili firmaların taşınması haziran-temmuz ayını bulabilir. Herhangi bir aksilik yaşanmazsa mayıs ayında açılışı yapmayı düşünüyoruz” dedi.

2023'ü açılış senesi ilan ettiklerini ve yeni otogarın şehirde de heyecana neden olduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, “Şu sıralar yürüyen merdivenler takılıyor. Dışarıdan bakıldığında binanın AVM gibi bir havası var. Önünde geniş bir rekreasyon alanı bulunuyor. Bir otogarın ötesinde, insanların gelip vakit geçirecekleri mekân gibi tasarlandı. Restoranları olacak. Hem içeride hem dışarıda geniş alanlara sahip. Arka tarafına baktığımızda dereden uzak mesafede kaldığımızı görüyoruz. Ayrıca otogar binamızın 3. katına belediyemizin kirada olan şirketlerini koyacağız. Şirketler bir yerde toplanmış olacak” ifadelerini kullandı.